Projekt JPK VAT jest na ukończeniu. Do 20 listopada zamierzam go zamknąć. Podjąłem więc decyzję o rozpoczęciu nowego projektu. Programu do list płac z elementami kadr.

Przez wiele lat pracowałem z różnym programami płacowymi, począwszy od Symfonii, przez dzieła Mikrobitu, a ostatnio Vulcana. Ten ostatni skłonił mnie do napisania programu do naliczania diet radnych i sołtysów. Program tworzyłem od podstaw przez około 30 dni roboczych. Jest już po pierwszych testach i sprawuje się poprawnie. Dzięki temu programowi opracowałem procedury generowania elektronicznych PIT-ów, przelewów elixir. Pomyślałem, żeby nie marnować procedur na jeden program to zastosuję je w programie do płac.

Znalazłem już nawet pierwszego klienta, niewielką lokalną firmę i do takich firm będzie skierowany program. Postaram się wyeliminować bolączki programów z którymi do tej pory pracowałem i zrobić pewne rzeczy lepiej. Program ma być intuicyjny, prosty i przyjazny użytkownikowi.   

Oczywiście program zrobię go na bazie SQL Serwer 2019.

Planowany termin oddania pierwszej wersji to styczeń 2021. Myślę nad wyposażeniem programu w funkcję ratunkowego PIT-a 11. Program na podstawie wczytanych raportów ZUS i kilku parametrów umożliwił by wygenerowanie PIT 11 za 2020 rok.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany ciekawym programem płacowym do przetestowania to proszę o wypełnienie i przesłanie poniższej ankiety