Padłem dzisiaj ofiarą telemarketera, zamówiłem bezpłatny egzemplarz Linux Magazine. Dostanę 26 stycznia darmowy papierowy egzemplarz magazynu i będę miał 14 dni na ewentualną rezygnację z 6-cio miesięcznej prenumeraty która będzie się samo-odnawiała na kolejne pół roku. Telemarketer był profesjonalistą rozmowa trwała jakieś 12 minut i udało mu się dopiąć swego mimo początkowego mojego oporu. Cóż zobaczymy co jest wart Linux Magazin.

Poza tym początek roku jak przewidywałem jest dosyć intensywny, wymiana programu finansowo księgowego i płacowego w urzędzie i jego jednostkach posuwa się powoli. Oprogramowanie Vulcan nie jest może idealne, ale o klasę lepsze od poprzedniego softu. Okazało się, że niektóre monitory są za małe na wyświetlanie wielkich okienek, jeden monitor już zamówiony miał być  Acer K272HULDBMIDPX ale w końcu zamówienie poszło do innego dostawcy który zaoferował  AOC  Q27P1 IPS DVI HDMI. Jestem ciekawy jak będzie się sprawował.

Z magazynem w firmie higienicznej sytuacja została opanowana, system zatrybił i stany online działają. Teraz kolejny krok uruchomienie modułu zamówień. Cały soft do zamówień jest już skompilowany i gotowy do testów. Myślę że w przyszłym tygodniu powinien ruszyć na produkcji. Teraz do napisania jest moduł cenników. W tej firmie każdy odbiorca ma indywidualny cennik, potrzebny będzie system do zarządzania tymi cennikami. Zaraz zaczynam go kodować.

W najbliższej przyszłości opublikuję na tym blogu kolejny mój projekt dotyczący dodatków mieszkaniowych. Rok temu gdy wracałem do czynnego programowania po kilkuletniej przerwie na rozgrzewkę napisałem program do wystawiania decyzji dodatku mieszkaniowego i dodatku energetycznego. Program jak do tej pory nie został nigdzie wdrożony ani przetestowany, wiec wrzucę go na blog może ktoś się tym zainteresuje.