Wstęp

Będąc właścicielem, zarządzającym, lub pracownikiem firmy chcąc wziąć udział w przetargu publicznym musisz poznać mini portal w części dla wykonawców. Adres mini portalu to https://miniportal.uzp.gov.pl/ od razu przechodzimy do części dla wykonawców. Znajduje się tam wyszukiwarka postępowań. Wyszukujemy interesujące nas zamówienie. Klikamy akcje i wchodzimy w postępowanie.

Lista przetargów

Szczegóły postępowania

Na stronie szczegóły postępowania najważniejsze informacje to „Adres strony WWW postępowania”, oraz „Termin składania ofert”. Należy pamiętać, że aby wziąć udział w przetargu należy złożyć ofertę przed tym terminem. Więc zapoznajemy się ze szczegółami postępowania i według wytycznych przygotowujemy ofertę. Ważny jest też „Numer ogłoszenia BZP/TED/Nr referencyjny” należy go sobie zapisać bo będzie potrzebny przy wysyłaniu oferty.

Szyfrowanie plików

Gdy mamy naszą ofertę należy ją zaszyfrować za pomocą mini portalu. Służy do tego przycisk „+Wybierz pliki do szyfrowania” Uwaga można szyfrować kilka plików równocześnie, ale trzeba je mieć zapisane w jednym folderze i zaznaczyć z wciśniętym Ctrl albo Shiftem. To ważne aby cała oferta była w jednym pliku bo formularz wysyłki oferty umożliwia  dołączenie tylko jednego pliku. Gdy dodaliśmy wszystkie pliki wciskamy przycisk „Zaszyfruj i pobierz zaszyfrowany plik”. Pobieramy pliki i zapisujemy go w znanej lokalizacji na swoim dysku.

Wysyłka oferty

Do wysyłki ofert służą formularze komunikacji pod adresem https://moj.gov.pl/nforms/ezamowienia

Aby skorzystać z formularzy komunikacji trzeba mieć profil zaufany.  Klikamy wypełnij formularz, logujemy się przez profil zaufany, lub moje id. Wpisujemy numer ogłoszenia, wypełniamy informacje adresowe i wpisujemy nazwę odbiorcy, oczywiście nie może zabraknąć waszego NIP-u. Jak jest wszystko dobrze to będzie aktywny przycisk dalej. Otworzy się formularz do którego można załączyć naszą zaszyfrowaną ofertę. Należy pamiętać że wielkość pliku nie może przekraczać 150MB. Możemy jeszcze dopisać uwagi klikamy dalej i wysyłamy ofertę.

Ku pokrzepieniu

Miniportal całkiem fajnie funkcjonuje ale będzie działał tylko do 1 września 2022 r. Po tej dacie ma pojawić się coś nowego.